Skoči na glavno vsebino
STPŠ Trbovlje, klikni za domov.

Lovro Trdin in Lovro Skrinjar

24. 11. 2022

Lovro Trdin (2.A) in Lovro Skrinjar (4.B) sta trenutno v Črni Gori z ekipo slovenske reprezentance U19 v futsal ligi. Oba naša dijaka sta z odlično igro pripomogla do dveh zmag v tekmah proti ekipi Črne Gore. Čestitamo obema dijakoma za ekipni uspeh!

Tudi v drugo boljši od Črne gore

Slovenska futsal reprezentanca do 19 let je tudi v drugo premagala črnogorske vrstnike, 4:1 je bilo v Tivatu. Gole za Slovenijo so dosegli Alen Ruis dva, Gaj Križaj in Luka Čop pa enega. To je bila 61. uradna tekma Slovenije v tej starostni kategoriji in 25. zmaga, Slovenija je v teh 61 tekmah dosegla 192 golov, prejela jih je 174.

Pripravljalni tekmi:

Tivat, 22.11.
Črna gora – Slovenija 1:7
 (0:3)
0:1 Frank (10.), 0:2 Kosec (13.), 0:3 Skrinjar (17.), 0:4 Ruis (23.), 1:4 Četković (26.), 1:5 Ruis (34.), 1:6 Frank (34.), 1:7 Trdin (38.)

Tivat, 23.11.
Črna gora – Slovenija 1:4
(0:1)
0:1 Ruis (10.), 1:1 Gopčević (31.), 1:2 Ruis (34.), 1:3 Čop (37.), 1:4 Križaj (38.)

Slovenija je imela premoč v igri tudi v nadaljevanju, po nezbranosti naše četvorke pa je Črna gora v 31. minuti izenačila.

Kot da je to podžgalo naše igralce, ki so med 34. in 38. minuto dosegli tri gole za končnih 1:4.

„Čestitke ekipi za še eno dobro predstavo proti Črni gori, v teh dveh tekmah smo pokazali velik napredek v igri. Ekipa raste iz tekme v tekmo, tega sem izredno vesel. Nadaljujemo z delom in pripravami na tisto, kar nas čaka marca prihodnje leto. To je najbolj pomembno, naša želja pa je, da se uvrstimo na evropsko prvenstvo. Zvečer smo si skupaj ogledali tudi evropsko tekmo Dobovca, naše najboljše ekipe, in se še nekaj stvari dodatno naučili,“ je po tekmi povedal selektor Tomislav Horvat.